Redakcja zaprasza

autorów

Pochwal się działaniami
Otrzymaj honorarium

W każdej bibliotece dzieje się coś...

...co warto opisać, ale tylko nieliczni bibliotekarze decydują się to zrobić. Zapraszamy do przesyłania artykułów, by zaprezentować swoje działania przed gronem 7 tysięcy czytelników. Materiały są wynagradzane honorarium.

Realizujesz ciekawe zajęcia biblioteczne? Masz sukcesy w promocji czytelnictwa? A może masz swój sposób na poszczególne zadania w pracy lub problemy, którymi chcesz się podzielić?

Jesteśmy czasopismem tworzonym przez czytelników, praktycznym i bliskim realiów, więc szukamy materiałów na temat codziennej pracy w zwyczajnych bibliotekach: dobrych praktyk i sprawdzonych pomysłów. Na pewno masz coś interesującego do przekazania.

Jaki powinien być dobry artykuł?

Praktyczny.

To najważniejsze. Jesteśmy czasopismem praktycznym, stanowiącym bieżącą pomoc w pracy. Artykuły powinny proponować konkretne rozwiązania, odpowiadać na realne problemy, być możliwe do wdrożenia w zwyczajnej bibliotece.

Napisany przejrzystym językiem.

Teksty powinny być napisane zwięźle i zrozumiale. Jeżeli masz wątpliwości, czy któryś fragment jest niezbędny, to pewnie należy go skreślić. W trakcie redagowania skracamy większość artykułów.

Przydatny czytelnikowi.

Przeczytaj artykuł krytycznie, z punktu widzenia typowego czytelnika. Jest nauczycielem bibliotekarzem ze sporym doświadczeniem w zawodzie. Czy dowiadujesz się czegoś nowego? Czy to interesujące? Czy wykorzystasz to w pracy?

Pozbawiony informacji nieistotnych.

Pomiń długie wstępy z definicjami, prywatnymi historiami, autopromocją i informacjami na temat szkoły. Czytelnika interesuje tylko to, z czego może skorzystać.

Napisany odważnie i szczerze.

Coś się nie udało podczas realizacji akcji bibliotecznej? Opisz to, by przestrzec innych. Masz swoją opinię na temat jakiegoś aspektu pracy? Nie ukrywaj jej.

Będący blisko realiów.

Unikamy materiałów tworzących fikcyjny obraz szkoły idealnej.